Our Staff

Last First Position Email Address

Allen Kenneth Library  [email protected]
Anderson Anthony Math [email protected]
Anderson William SPARC [email protected]
Antoine Carol FACS [email protected]
Arthur Jamie Social Studies [email protected]
Ashton Keisha Math [email protected]
Ayers Faith Business [email protected]
Ayi Richard Tech Education [email protected]
       
Bates Yvetta Special Education [email protected] 
Beale 
Adrian
Building Services
[email protected]
Bhattacharya Mahasweta Mathematics [email protected]
Boxley
Kristina
School Counselor
[email protected]
Bramer Daniel Social Studies [email protected]
Brodman Lisa Nurse [email protected]

     
Bruton Charlene Science [email protected]
       
Carey Jazmine English [email protected]
Cavey Kelly Social Studies [email protected]
Clever Matthew Athletic Director [email protected]
Connor Jackie Special Education [email protected]
       
Davis Marsha SRO [email protected]
Davis Marvin Special Education [email protected]
Depkin Eric Special Education [email protected]

     
Doscher Timothy Music [email protected]
Dyson
Jim
Magnet Coordinator
[email protected]




Elder Sterling World Languages [email protected]
Ellerbee Susan Mass Communication [email protected]
English Kevin Science [email protected]
Etheridge Wanda School to Career
[email protected] 
       
Feliciano-Brown Naisha Special Education [email protected]
Flanagan Raquel Special Education [email protected]
Flowers Anthony Science [email protected]
       
Giove Jamie Social Studies [email protected]
Griffin Natalie English [email protected]

Haas Glenn Assistant Principal [email protected]
Harris Charlesha World Language
[email protected]
Hart Melissa Science [email protected]
Henoch  Jeffrey Health/PE [email protected]
Hirsch Shannon Art [email protected]
Holly Shirley Main Office Secretary [email protected]
Howard Albert Physical Education [email protected]
Hughes David World Language [email protected]
Hughes Jonathan Assistant Principal [email protected]
Hynes Anne Social Worker [email protected]
       
Jackson Anthony Social Studies [email protected]
Jacobs Martha Art  [email protected]
Johnson Eugene Social Studies [email protected]
Johnson Janee Music [email protected]
Johnson Kisha English [email protected]
Johnson Marc Science [email protected]
Jones Michael Principal [email protected]
Jones Yvonne Math [email protected]
       
Keeney Carol AHP Magnet [email protected]
Khalif Raysean Science [email protected]
King Ernestine Paraeducator [email protected]
Klawonn Luke Math [email protected]

Lambert Linda Paraeducator [email protected]
Locke Vanessa Physical Education [email protected]
       
Mak-Brantley Haley Main Office Secretary [email protected]
Manning Arshee Paraeducator [email protected]
Manns Deborah Nurse Assistant [email protected]
Martin-Glover Sharon AHP Magnet [email protected]
McLaughlin Boris English [email protected]
Merani Peter Social Studies [email protected]
Montgomery Brenda Main Office/Attendance Secretary [email protected]
Morris Brielle School Counselor [email protected]
Murdock Maajida Math [email protected]

Neal Kristina School Counselor [email protected]
 Nono N    
       
Ojeifoh Amenawon Social Studies [email protected]
Oliver Kenneth Building Services [email protected]
Olson Ralph Tech Education [email protected]

     
Palmer Sedaris Special Education [email protected]
Pipkin Elizabeth Special Education [email protected]
Press Lynn Business [email protected]
       
Rasheed Gerald Science [email protected]
Rennie Victoria School Psychologist [email protected]
Roberts Candice  AHP Magnet [email protected]
Robinson David English [email protected]
Russell Kristina Special Education [email protected]

Scovens Teneya
School Counseling Secretary
[email protected]
Sellers Latarsha Math [email protected]
Shelton Rashida Fiscal Assistant [email protected]
Sirolli Kristi AHP Magnet [email protected]
Smith Brian Social Emotional Support [email protected]
Smith Kelly Assistant Principal [email protected]
Solak Kathleen Para Educator [email protected]
Sone Kome Nelson Science [email protected]
Stevens Marc English [email protected]
Stice Deborah Para Educator [email protected]
Stine Jennifer School Counselor [email protected]
Stokes Larry Paraeducator [email protected]
Sutton James SRO [email protected]
       
Terry Joseph English [email protected]
Thompson Earl Tech Education [email protected]
Thompson  Michael
Social Emotional Support  [email protected]
Thompson Odetta SPARC [email protected]
Thornton Joel Art [email protected]
Thurman Leslie Special Education [email protected]
Tumlinson Erin Speech Pathologist [email protected]

     
Washington Robyn Special Education [email protected]
Wells Stephanie World Languages [email protected]
Wene  Wrae Art [email protected]
West Lydia School Records [email protected]
Whittingham Ronald NJROTC [email protected]
Williams Gregory World Language [email protected]
Wilson Ahmaad Para Educator [email protected]
Wise JeNean English [email protected]
Wright Thomas Social Studies [email protected]