Our Staff

Last

First

Position

Email Address

Allen

Kenneth

Library 

[email protected]

Anderson

Anthony

Math

[email protected]

Anderson

William

SPARC

[email protected]

Antoine

Carol

FACS

[email protected]

Arroyo

Carlos

Social Studies

[email protected]

Arthur

Jamie

Social Studies

[email protected]

Ashton

Keisha

Math

[email protected]

Ayers

Faith

Business

[email protected]

Ayi

Richard

Tech Education

[email protected]

 

 

 

 

Bates

Yvetta

Special Education

[email protected] 

Bernstein

Lauren

Social Studies

 [email protected]

Beale 

Adrian

Building Services

[email protected]

Bhattacharya

Mahasweta

Math

[email protected]

Bluestein

Tyler

Social Studies

[email protected]

Boxley

Kristina

School Counselor

[email protected]

Brodman

Lisa

Nurse

[email protected]

Bruton

Charlene

Science

[email protected]

 

 

 

 

Carey

Jazmine

English

[email protected]

Carr

Tamara

English

[email protected]

Clark

Wayne

Paraeducator

[email protected]

Clever

Matthew

Athletic Director

[email protected]

Connor

Jackie

Special Education

[email protected]

 

 

 

 

Davis

Marsha

SRO

[email protected]

Davis

Marvin

Special Education

[email protected]

Deming

Andrew

Assistant Principal

[email protected] 

Depkin

Eric

Special Education

[email protected]

Doscher

Timothy

Instrumental Music

[email protected]





Eames,

Ladena

School Psychologist

[email protected]

Elder

Sterling

World Languages

[email protected]

Ellerbee

Susan

Mass Communication

[email protected]

English

Kevin

Science

[email protected]

Etheridge

Wanda

School to Career

[email protected] 


 

 


Flanagan

Raquel

Special Education

[email protected]

Flowers

Anthony

Science

[email protected]

 

 

 

 

Giove

Jamie

Social Studies

[email protected]

Griffin

Natalie

English

[email protected]


 

 

 

Harrison

Shanaye

Paraeducator

[email protected]

Hawkins

Antwan

Mass Communication

[email protected]

Henoch 

Jeffrey

Health/PE

[email protected]

Hirsch

Shannon

Art

[email protected]

Holly

Shirley

Main Office Secretary

[email protected]

Howard

Albert

Physical Education

[email protected]

Hughes

David

World Language

[email protected]

Hunter

Warren

Social Studies

[email protected]

Hylton

Sylvia

Special Education

[email protected]

Hynes

Anne

Social Worker

[email protected]


 

 

 

Jacobs

Martha

Art 

[email protected]

Jeffers

Nasya

Vocal Music

[email protected]

Johnson

Marc

Science

[email protected]

Johnson

Teresa

English

[email protected]

Jones

Michael

Principal

[email protected]

Jones

Yvonne

Math

[email protected]


 

 

 

Khalif

Raysean

Science

[email protected]

King

Ernestine

Paraeducator

[email protected]

Klawonn

Luke

Math

[email protected]

Kuznear

Kathleen

Special Education

[email protected]

 

 

 

 

Lambert

Linda

Paraeducator

[email protected]

 

 

 

 

Maddox

 Danyelle

 Assistant Principal

[email protected]

Madgar

Alex

World Language

[email protected]

Manning

Arshee

Paraeducator

[email protected]

McCollough

Jamari

Physical Education

[email protected]

McLaughlin

Boris

English

[email protected]

Merani

Peter

Social Studies

[email protected]

Montgomery

Brenda

Main Office/Attendance Secretary

[email protected]

Morris

Brielle

School Counselor

[email protected]

Murdock

Maajida

Math

[email protected]


 

 


Oliver

Kenneth

Building Services

[email protected]

Oliver

Teneya

School Counseling Secretary

[email protected]

Olson

Ralph

Tech Education

[email protected]


 

 

 

Palmer

Sedaris

Special Education

[email protected]

Pemberton

Jamaliah

AHP Magnet

 [email protected]

Petteway

Khadijah

AHP Magnet

[email protected]

Pipkin

Elizabeth

Special Education

[email protected]

Press

Lynn

Business

[email protected]

 

 

 

 

Qualls

Audrey

Social Studies

[email protected]

 

 

 

 

Rasheed

Gerald

Science

[email protected]

Raymond

Linnett

Science

[email protected]

Rigby

Kristin

Cafeteia Manager

[email protected]

Roberts

Candice 

AHP Magnet

[email protected]

Russell

Kristina

Special Education

[email protected]

 

 

 

 

Salas

Mileidy

World Language

[email protected]

Sellers

Latarsha

Math

[email protected]

Shelton

Rashida

Fiscal Assistant

[email protected]

Sirolli

Kristi

AHP Magnet

[email protected]

Smith

Brian

Social Emotional Support

[email protected]

Smith

Kelly

Assistant Principal

[email protected]

Sone Kome

Nelson

Science

[email protected]

Stevens

Marc

English

[email protected]

Stice

Deborah

Para Educator

[email protected]

Stine

Jennifer

School Counselor

[email protected]

Stokes

Larry

Paraeducator

[email protected]

Sutton

James

SRO

[email protected]

 

 

 

 

Terry

Joseph

English

[email protected]

Thompson

Earl

Tech Education

[email protected]

Thompson 

Michael

Social Emotional Support

[email protected]

Thompson

Odetta

SPARC

[email protected]

Thornton

Joel

Art

[email protected]

Thurman

Leslie

Special Education

[email protected]

Tuekam

Brigitte

World Language

[email protected]

Tumlinson

Erin

Speech Pathologist

[email protected]

Turner

Melissa

School Counselor

[email protected] 


 

 

 

Washington

Robyn

Special Education

[email protected]

Watts

William

NNDCC

[email protected]

Wene 

Wrae

Art

[email protected]

West

Lydia

English

[email protected]

Wilson

Ahmaad

Para Educator

[email protected]

Wilson

Danielle

Math

[email protected]@bcps.org 

Wise

JeNean

English

[email protected]

Wright

Thomas

Social Studies

[email protected]

 

 

 

 

Zeiler

Sara

Health

[email protected]